YENİCAMİ AĞDELEN KULÜBÜ

Şampiyon Yenicami Ağdelen Kulubü

 

 

YAK Spor Kompleksi 66,834 metre kare açık, 9,942 metre kare kapalı alanla KKTC’nin en modern spor tesisi olmaya bir tesis olmanın yanında Yenicami Ağdelen Kulübünün geleceğini sağlam temellere oturtma anlamında bugüne kadar yapılan çalışmaların önde gelenlerinden biridir.

Projenin Amaçları

Sporcu ve futbolcuların çalıştığı tesislerin yenilenmesi ve modern çalışma koşulları ile donatılması, daha bilimsel çalışmalara imkan sağlar. Bu şekilde çalışarak daha başarılı sporcuları ülke sporuna kazandırmak.

Tesisleşerek, daha fazla sporcuya modern yöntemlerle spor yapmasına imkan sağlayarak, daha başarılı sporcuların yetişmesine katkı koymak, böylece toplum içerisinde daha fazla kişinin sporla ilgilenmesine ve spor yapmasına katkı sağlayarak önemli sosyal ve toplumsal faydalar ortaya çıkarmak.

Altyapıya yönelik yapılan tesisler, altyapıdan daha fazla sporcunun A takıma çıkmasına ve forma bulmasına sağlamak. Bu şekilde transfer gider-gelir dengesini oluşturmak.

Sahip olunan tesisler gelecek dönemlerde kulübün karşılaşabileceği olası mali sıkıntılarda güvence kaynağıdır. Sürdürülebilir mali kaynak ancak bu şekilde sağlanabilir.

Kulüp üyelerinin ve taraftarların birlikte olabileceği sosyal tesislerin artması camialar arası iletişimi, birlikteliği ve aidiyet duygusunu kuvvetlendirerek manevi katkılarda bulunur.

Vizyon

Projeyle ekonomik olarak güçlü olmak anlamına gelsede amacımız Yenicami Ağdelen Spor Kulübü’nü, KKTC geneline hizmet veren bir kulüp haline getirmektir. Bu süreçte özellikle alt yapı bağlamında güçlü olmak ve kendi kendine yeten bir spor klübü yaratabilmektir. Bizler biliyoruz ki bütün yöneticiler gelip geçiciyiz. Bizden sonra gelecek yöneticilere de takımımızı başarılı kılabilmek için gereken imkanları sağlayabilecek bir altyapı bırakmak istiyoruz. Böyle bir model ile sadece kulübümüzün değil, aynı zamanda KKTC futbolunun da kazanacağını biliyoruz.

twitter share

KULÜP

Mottomuz

Ulusal ve uluslararası alanda sürekli zirvede yer alan, başarının devamlılık gösterdiği ve ülke futboluna katkıda bulunan çağdaş bir spor kulübü olmak olarak belirlenmiştir.

Kaan Kaner- kulüp  baskani

Contact Us

 

Phone (+90) 392 22 72 437
email info@yenicami.org
web www.yenicami.org

@ YAK 2017

 

Back to Top